• Učíme o regióne

• Výtvarná regionálna súťaž

• Výtvarný odbor sa zameria na mapovanie histórie Hontu (spracovanie historických pamiatok a ľudových krojov v obrazovej podobe). Výsledkom tohto projektu je vyhlásenie regionálnej súťaže na tému História Hontu v obrazoch detí.

-          V každom školskom roku  sa vytvára kalendár s výtvarnými prácami detí.

• Súbor

• Hudobný odbor sa zameria na spoznávanie prameňov ľudovej kultúry Hontianskeho regiónu a od školského roku 2016/2017 spracuváva do notovej podoby v rôznych úpravách (pre Orffove nástroje, komorné zoskupenia a individuálnu hru) min. 3 ľudové piesne z Hontianskeho regiónu ročne, pričom dlhodobým cieľom je zozbieranie týchto piesní do Zborníku. Piesne sú zahrnuté do vyučovacieho procesu ako súčasť povinnej učebnej látky. Súčasťou zborníku je aj obrazová príloha (tematika ľudových ornamentov Hontu), ktorú vytvára výtvarný odbor. Výstupom je každoročná prezentácia týchto skladieb formou súboru.