• Druhácke tvorenie s pánom Miroslavom z domova dôchodcov

• Pán Miroslav opäť zavítal na vyučovanie výtvarného odboru ZUŠ. Tentokrát na vyučovanie k druhákom. Zaujal spontánnym výtvarným prejavom namiesto slovného výkladu o technike práce s rudkou. Počas troch vyučovacích hodín nakreslil tri výtvarné práce a tak prejavil svoju vášeň pre umenie, ktorú mohli deti sledovať popri ich vlastnej tvorbe. Vzájomné pôsobenie generácií bolo kúzelné a verím, že zanechalo v žiakoch stopu v podobe lásky k umeniu. Žiaci zase odovzdali pánovi Miroslavovi pocit dôležitosti, že nie je v domove dôchodcov na druhej koľaji, ale má čo ponúknuť mladučkej generácii svojim talentom a priateľskou povahou. Chuť tvoriť mali všetci v ateliéri spoločnú.

• Zvieratká v ZUŠ

• Koncertná sála ZUŠ sa 3.mája 2023 v doobedňajších hodinách na chvíľu zmenila na zoologickú
              záhradu.  Naši mladí hudobníci si pripravili veľmi zaujímavé a interaktívne vystúpenie, na ktorom si
              ich kamaráti zo ZŠ a následne aj deti z MŠ, mohli overiť svoje vedomosti o známych, ale aj o menej
              známych zvieratkách. Na koncertoch zazneli skladby ako Medvedie tango, Dromedár, Medvedík
              čistotný, Plameniaky, Pavúčí menuet a iné. Prostredníctvom hádaniek, zvukov a obrázkov, ktoré
              namaľovali žiaci výtvarného odboru, sa naše aktívne publikum nie len zabavilo, ale určite aj niečo
              nové naučilo.

• Vesmír očami detí

• Náš výtvarný odbor ZUŠ sa prvýkrát zapojil do medzinárodnej výtvarnej súťaže Vesmír očami detí a hneď úspešne. V okresnom kole v Krupine v CVČ Domček porota vybrala sedem prác v dvoch kategóriách. Na celoslovenské kolo postúpila Vesmírčanka od Simonky Brlášovej a  Vyháňač bubákov do vesmíru od Hanky Petákovej. Avšak aj ostatní výtvarníci, hlavne tí mladší, prejavili veľkú fantáziu, tvorivosť ale aj zručnosti v maľovaní so suchým pastelom a temperovými farbami. Porotu zaujali hlavné myšlienky ich diel, ktoré boli u každého iné a preto mali ťažké rozhodovanie. Gratulujeme aj Damiánovi Frankovi, Lukášovi Pavelkovi, Terézii Harachovej za druhé miesta a Filipovi Kocúrovi za tretie miesto. Ďakujeme za účasť aj Jonáškovi Villantovi, Hanke Hrtánekovej a Elizabetke Jančiarovej.