• Svetový deň umenia – 15.4.

• Deň umenia je oslavou talentu, tvorivosti, ale aj uvedomením si dôležitosti úlohy umenia v spoločnosti, aj v živote každého z nás. Oslavujeme ho v deň narodenia Leonarda da Vinciho 15.4. My sme si ho pripomenuli aj na hodinách hudobnej náuky formou prezentácie o tomto velikánovi umenia.

• Projekt Maľovaný Hont

• Žiaci druhej časti prvého stupňa VO, v rámci projektového vyučovania vytvorili nasledujúce diela zamerané na Hontiansky región-významné osobnosti, architektúra a ľudový ornament.

• Fotografie žiakov z workshopu

• Žiaci 1. ročníka 2. časti a 4.ročníka 2. časti sa zúčastnili fotoworkshopu s Barborou Striebornou, ktorá im vysvetľovala základy fotografie a kompozície. Pracovali v kúpeľnom parku, kde nachádzali mnoho inšpirácií. Boli mimoriadne aktívni a vzniklo viacero umeleckých fotografií. Tie najlepšie boli zaradené do celoslovenskej výtvarnej súťaže „ Talent-umenie-kumšt“, kde postúpili do druhého kola.