• Hnúšťanský akord 2018/2019

• Dňa 20.2.2019 sa žiaci hudobného odboru opäť po roku zúčastnili krajského kola vedomostnej súťaže „Hnúšťanský akord“. Súťaž prebiehala v priateľskej atmosfére plnej dobrej nálady. V silnej konkurencii sa žiakom  Bianke Hüvöšovej, Márii Repkovej a Martinovi Križanovi podarilo vybojovať 3.miesto v kategórii C. Získali nové skúsenosti a možno aj nové priateľstvá. Srdečne im gratulujeme a držíme palce v nasledujúcich súťažiach.

• Výstava insitných maliarov

• Maliari Juraj Lavroš a Vladimír Galas umožnili našim žiakom výtvarného odboru ZUŠ oboznámiť sa s insitným umením z Kovačice – našim najvýznamnejším krajanským centrom v Srbsku. Toto naivné „neškolené“ obrazy hýria sýtymi pestrými farbami, zachytávajú motívy z dedinského života roľníkov, rybárov ale žiakov najviac zaujali zvieratá husi, kone, kohúty... Pán Lavroš trpezlivo žiakom rozprával o živote a tvorbe kovačických maliarov. Na výstave sa vystriedali všetci žiaci nášho odboru počas vyučovania.

• Svet farieb

• Maliarka Jarmila Autnerová nám predstavila svoj svet farieb na dvoch komentovaných výstavách venovaných žiakom I. a II. stupňa ZŠ. V priestoroch našej ZUŠ nám porozprávala o svojej tvorbe a životných príbehoch, ktoré s ňou súvisia. Žiakov motivovala k vlastnej tvorbe umožňujúcej vyjadrovať vlastné pocity. Výtvarníčka odpovedala na mnohé otázky žiakov, navštívila náš ateliér a ponúkla ďalšiu spoluprácu na spoločnej maľbe na veľké plátna, čo žiakov veľmi nadchlo, tak ako celá výstava.

• Oznam

• Oznamujeme rodičom, že od januára 2019 sa upravujú poplatky pre výtvarný odbor. Poplatok za druhý polrok šk. roka 2018/2019 je 30€. Výška poplatku platí aj pre prípravné štúdium v tomto odbore.

• Mikuláš v Dudinciach

• Počas Mikulášskeho programu v Dudinciach naši žiaci ZUŠ ponúkli svoje výrobky s vianočnou tematikou. Striedali sa adventné vence, vianočné stromčeky, svietniky, ozdoby prevažne z prírodného materiálu. Najviac zaujali  z textilu ušití vianoční škriatkovia. Piataci a šiestaci, ktorí výrobky ponúkali, sponzorsky získali na ďalší materiál do našej ZUŠ-ky pekných 205 €. Všetkým nakupujúcim srdečne ďakujeme.

• Výstava a beseda v LD Diamant

• Žiaci výtvarného odboru našej ZUŠ mali možnosť  v stredu 28. 11. 2018 zažiť príjemnú atmosféru výstavy a besedy s autorkou obrazov – pani Pluhárovou, bývalou, dlhoročnou pedagogičkou v ZUŠ Dudinciach. Medzi jej krajinomaľbami, abstraktmi, figurálnymi maľbami zaujali najmä olejomaľby kvetín a netradičné obrazy z paličkovanej čipky.  Pani Pluhárová svoje rozprávanie obohatila sladkým pohostením. My sme maliarku a učiteľku v jednej osobe obdarovali kyticou ruží z jesenných listov, keďže nedávno oslávila životné jubileum. Želáme jej veľa zdravia a veľa tvorivej inšpirácie do ďalšej tvorby na zaslúženom dôchodku. Dúfame, že si ešte podobné podujatie zopakujeme.

• Koncert pre seniorov v Teranoch

• Dňa 16.novembra sa naši žiaci vybrali potešiť obyvateľov domova dôchodcov v Teranoch. Pestrým výberom skladieb, ktoré popretkávali básňami spríjemnili chvíle seniorov. Na záver im odovzdali dar od žiakov z výtvarného odboru.

• Koncert pre DSS

• Október je mesiacom venovaným starobe a úcte k nej. Naši žiaci z hudobného odboru  si uctili seniorov koncertom 18.10.2018 priamo v ich Oáze staroby v Dudinciach. Okrem hudobných skladieb im venovali básne a darčeky od žiakov z výtvarného odboru. Obyvatelia domova dôchodcov sa odvďačili príjemnou atmosférou a sladkým pohostením.

• Septembrové výstavy

• September bol pre žiakov výtvarného odboru v znamení výstav. Absolvovali sme výstavy na mestskom úrade a liečebných domoch Diamant a Smaragd. Výstavu na mestskom úrade tvorili samotní žiaci našej umeleckej školy. Táto výstava sa priebežne mení. Ďalšie dve výstavy realizovali maliarky Michaela Bodnárová a Mária Lišková. Návštevy výstav boli doplnené výkladom našej rodáčky a absolventky našej ZUŠ Michaely Bodnárovej. Bolo obohacujúce vypočuť si bližšie informácie o jej tvorbe, štúdiu a témach jednotlivých obrazov.

• Maliarske sympózium

• Žiaci výtvarného odboru ZUŠ 26. 9. a 27. 9. 2018 vymenili prácu v ateliéri a teoretický výklad za účasť na maliarskom a sochárskom sympóziu v Hokovských viniciach. Čakala nás dlhšia jesenná prechádzka, na konci ktorej bolo mnoho maliarov z Európy ochotných venovať sa žiakom. Spolu diskutovali, radili im, rozprávali o svojej tvorbe i vtipkovali. Žiaci už boli na viacerých výstavách ale teraz mali možnosť vidieť zákulisie, prípravu a realizáciu krajinomalieb, abstraktov ale i sôch z dreva či kameňa. Získali teda ucelenejší prehľad o tvorbe a jej autoroch. Vládla veľmi dobrá, priateľská atmosféra v príjemnom,  jesennom prostredí. Toto všetko by nebolo možné bez spolupráce s organizátorom sympózia pánom Ing. Nyárjasom s manželkou, preto im patrí veľká vďaka.

• Začiatok školského roka 2018/2019

• Milí rodičia, milé deti,

v pondelok 3. septembra 2018 sa aj v umeleckej škole začína nový školský rok, je potrebné, aby ste si v priebehu prvého týždňa prišli dohodnúť rozvrh hodín. Učitelia budú v škole k dispozícii každý deň od 10:00 do 15:00 hodiny.

Tešíme sa na Vás!

• Záverečný a absolventský koncert

• Dňa 19.06.2018 sa v koncertnej sále našej ZUŠ konal záverečný a absolventský koncert. Pozostával z dvoch významných častí. V prvej časti zahrali štyria žiaci nižších ročníkov a druhého stupňa. Druhá čast patrila tohtoročným absolventom. V podaní Tomáša Pátereka a Davida Kaskӧtӧho zazneli náročnejšie skladby z obdobia baroka, romantizmu, 20. a 21. storočia. Súčastou koncertu bola aj výstava absolventských prác žiačky Lenky Benkovej.