• Prijímačky 2017

• Dňa 17. a 22. 5. 2017 sa konali prijímacie skúšky do prípravného a prvého ročníka. Deti sa mohli uchádzať o štúdium vo výtvarnom a hudobnom odbore. Do prvého ročníka hudobného odboru bolo prijatých 8 detí. Do výtvarného odboru bolo prijatých 5 detí do prípravného ročníka a 6 detí do prvého ročníka. K úspešnému vykonaniu skúšok srdečne gratulujeme!

• Deň matiek v ZUŠ

• V druhú májovú nedeľu slávime Deň matiek. K tejto príležitosti si naši "ZUŠKÁRI" pripravili slávnostný koncert spojený s výstavou výtvarných prác. Dňa 12.05.2017 o 16:00 si svoje mamičky uctili prostredníctvom skladbičiek, piesní, básní a výtvarníci prichystali aj milé darčeky.

• Levický hudobný festival

• Dňa 11.5. 2017 sa v základnej umeleckej škole v Leviciach uskutočnila súťažná prehliadka v hre na hudobných nástrojoch pod názvom Levický hudobný festival. Našu školu na nej úspešne reprezentovala žiačka 3. ročníka Terézia Hrabovská, ktorá sa umiestnila v 2. kategórii v striebornom pásme. Srdečne jej gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov...

• Výchovný koncert na tému Romantizmus

• Utorok 2. mája 2017 boli žiaci 2. stupňa SŠ v Dudinciach v koncertnej sále ZUŠ svedkami  výchovného koncertu, na ktorom zaznelo v podaní našich mladých interpretov dvanásť skladieb štyroch najvýznamnejších osobností hudobného romantizmu.  Prostredníctvom prezentácie a našich šikovných moderátorov (Kristína Paulínyová, Tibor Stískal, Tamarka Vankovicová) sa žiaci mali možnosť dozvedieť veľa zaujímavostí zo života Franza Schuberta, Roberta Schumanna, Fryderyka Chopina či Piotra Iljiča Čajkovského, ale aj udalostí, ktoré ovplyvnili vznik ich výnimočných diel. Príprava tohto koncertu bola nesmierne náročná, preto všetkým ktorí sa na nej podielali patrí veľký obdiv a ešte väčšia vďaka.

• Výchovný koncert na tému Zvieratká v hudobných skladbách

• V dňoch 5. a 7.4. 2017 sa naši mladší "zuškári" predviedli na výchovnom koncerte pred svojimi spolužiakmi z I. stupňa a pred škôlkármi. Zahrali až 21 skladieb o zvieratkách napr. Kohútik jarabí, O pásavcovi, Chrobáčik sa hojdá, Stonožka a mnohé iné.

Moderátorka koncertu Mica Líza Mozartína - Lenka Benková hádankami, zvukmi zvierat  a rôznymi úlohami zabávala divákov. Spestrením boli i farebné kulisy vyrobené žiakmi výtvarného odboru. Všetkým zúčastneným patrí veľké poďakovanie.

• Súťaž kto najviac očarí

• Dňa 28. 3. 2017 sa v našej koncertnej sále konala interná súťaž s názvom "Kto najviac očarí", kde sa v 1.kategórii na prvom mieste umiestnila Bibiana Straková, na druhom mieste Sarah Sitkárová a tretie miesto získali dvaja žiaci Dominik Brzo a Jakub Jelok. V 2. kategórii sa na prvom mieste umiestnil Patrik Ján Straka, na druhom mieste Kristína Paulínyová a na treťom mieste Mária Repková. Všetkým zúčastneným ďakujeme a víťazom gratulujeme.

• Polročný výpis známok

• Žiaci navštevujúci Základnú umeleckej školu v Dudinciach budú mať čoskoro za sebou prvý polrok školského roka 2016/2017. Ako sa im počas neho darilo, ukáže sa na výpise vysvedčení, ktoré si prevezmú od triednych učiteľov. Žiaci si výpis známok môžu prevziať u svojich triednych učiteľov od utorka 31.1.2017

• MDŽ

• Naši výtvarníci si pripravili darčeky k siatku MDŽ. Deti vyšívali, maľovali na sklo a z hliny vyrábali vázičky.

• Kto najviac očarí

• ZUŠ Dudince pripravuje pre svojich žiakov internú súťaž

s názvom "KTO NAJVIAC OČARÍ",

zúčastniť sa môžu žiaci v dvoch kategóriach:

1. kategória - 2. a 3. ročník prvej časti prvého stupňa   /rôzne nástroje/

2. kategória - 1. a 2. ročník druhej časti prvého stupňa /rôzne nástroje/

• Výtvarná súťaž Ochranárik

• Deň 1. 12. je venovaný číslu 112 integrovaného záchranného systému. Práve preto bolo v tento deň slávnostné vyhodnotenie výtvarnej súťaže Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany, do ktorej sa zapojili aj žiaci našej umeleckej školy. Ich práce získali v kategórii umeleckých škôl 1. miesto: Tibor Stískal, 2. miesto: Anastasia Voitiuk a 3. miesto: Michal Holík. Organizátori súťaže z Okresného úradu v Krupine Ing. Peter Filuš a Dáša Oppová pozvali víťazov v každej kategórii na mestský úrad v Krupine, kde pre nich pripravili pohostenie a slávnostne im odovzdali diplomy a vecné ceny. Ocenení žiaci mali z hodnotných cien veľkú radosť. Gratulujeme im, že sa svojou snaživou prácou dokázali presadiť medzi inými školami v okrese. Keďže táto súťaž je postupová, Tiborovi Stískalovi budeme držať palce, aby jeho víťazná práca bola ocenená aj v krajskom kole. Ďakujeme rodičom za odvoz na vyhodnotenie súťaže do Krupiny.